ماموستا راستی: جامعه بشری نیازمند بازگشت به مکتب عاشورا است

  • ۱۶۱
ماموستا راستی: جامعه بشری نیازمند بازگشت به مکتب عاشورا است

حوزه/ امام جمعه موقت سنندج گفت: جامعه ما امروز برای برون رفت از مشکلات نیازمند بازگشت به مکتب عاشورا است، بنابراین در این ایام بهترین و مهمترین کاری که شما طلاب و روحانیون می توانید انجام دهید، تبیین اسلام واقعی به ویژه تبیین ابعاد نهضت امام حسین (ع) است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در استان کردستان، ماموستا محمدامین راستی امروز در درس جمع طلاب اهل سنت سنندج ضمن تسلیت ایام محرم و فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، اظهار داشت: تنها چیزی که می تواند جایگاه ما را نسبت به دیگران ارتقاء دهد، ایمان، تقوا و پرهیزکاری است.

امام جمعه موقت سنندج گفت: مسائل دنیوی بسیاری در مقابل دیدگان ما قرار دارد که باعث گمراهی عده ای می شود که پایه های ایمانی سستی دارند، ولی کسانی که همواره خدا را کنار خود می بینند، هرگز فریب مسائل دنیوی را نمی خورند.

وی با اشاره به ضرورت بازخوانی مکتب عاشورا، عنوان کرد: برخی از افراد در دام دشمنان دین اسلام افتاده اند و به نوعی خواسته یا ناخواسته حقیقت عاشورا و نهضت سیدالشهدا (ص) را تحریف می کنند، این افراد و جریانات که بی شک از سوی استکبار به آنها دیکته می شود، به دنبال کمرنگ کردن این فصل مهم از تاریخ اسلام هستند.

ماموستا راستی ادامه داد: امام حسین (ع) در زمان خویش از اعتبار و جایگاه بسیار بالایی در نزد مسلمین برخوردار بودند و از این رو می توانستند بهترین و والاترین مناصب حکومتی را داشته باشند، ولی ایمان و اعتقاد ایشان به خدا، قرآن و رسول اکرم (ص) باعث شد که در مقابل دستگاه ظلم و ستم قد علم کنند و نهضت عاشورا رقم بخورد.

امام جمعه موقت سنندج گفت: امیدواریم که بصیرت و بینش حسینی نصیب همه ما شود؛ کسی که از بینش و بصیرت عاشورایی و حسینی برخوردار است، هرگز در دام توطئه های عقیدتی و فرهنگی دشمن نخواهد افتاد.

ماموستا راستی خاطرنشان کرد: جامعه ما امروز برای برون رفت از مشکلات نیازمند بازگشت به مکتب عاشورا است، بنابراین در این ایام بهترین و مهمترین کاری که شما طلاب و روحانیون می توانید انجام دهید، تبیین اسلام واقعی به ویژه تبیین ابعاد نهضت امام حسین (ع) است.

محبوب ترین مطالب

پربحث ترین مطالب

نظرات خوانندگان